tel./fax +48 65 529 99 66   |   ul. Jana III Sobieskiego 1, 64-100 Leszno
Pacjentka u ginekologa

Pacjentka u ginekologa

Data publikacji: 2023-05-26

Jak się przygotować na wizytę u ginekologa?

Dla wielu kobiet wizyta u ginekologa to bardzo stresujące wydarzenie ale nie powinno tak być. Owszem jest to wizyta bardzo intymna ale regularne odwiedziny w gabinecie, u dobrego lekarza zapewnią nam bezpieczeństwo. Wszelkie niepokojące zmiany mogą być wcześnie zauważone przez naszego lekarza a wtedy łatwiej o szybką reakcję i leczenie. Zdarza się nam nieraz że zwlekamy z wizytą bo czujemy lęk. Jednak należyte przygotowanie się do niej pozwoli uniknąć niekomfortowych sytuacji.

Po pierwsze wybierz lekarza do którego będziesz miała zaufanie. Popytaj mamy, siostry, koleżanki, na pewno kogoś ci polecą.

Umów się na wizytę tak, abyś miała komfort czasowy i nie biegła „z wywieszonym językiem”. Przed wyjściem z domu umyj się, będziesz czuła się lepiej, a i dla lekarza będzie to miłe.

Załóż ubranie, które pozwoli ci nie rozbierać się do golasa ;). Np. spódnicę- zdejmiesz rajstopy i majtki i nie będziesz świeciła gołą pupą. Fajną opcją są pończochy – wcale nie trzeba ich zdejmować. ;) Na górę warto założyć rozpinaną bluzkę - jeśli lekarz będzie chciał zbadać Twoje piersi być może unikniesz rozbierania wszystkiego także z góry.

No i postaraj się wyluzować, lekarz jest po Twojej stronie, udzieli ci niezbędnych informacji i poradzi co robić jeśli okaże się że masz jakiś problem. Bo pamiętaj nie idź do ginekologa dopiero jak będzie problem, badaj się przynajmniej raz w roku.

To jak? Kiedy byłaś ostatnio na wizycie? Nie czas już złapać za telefon? Pamiętaj Twoje zdrowie nie może czekać.

powrót do aktualności

 

Kontakt

Specjalistyczny Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Fides Sp. z o.o.

ul. Jana III Sobieskiego 1, 64-100 Leszno

tel./fax +48 65 529 99 66 info@fides-leszno.pl

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X